Czy przy większej nadwadze warto stosować diety?

Stosowanie przeróżnych diet to wciąż najbardziej popularny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Wiele osób złudnie myśli, że to najszybsza i najłatwiejsza metoda, aby schudnąć. Przecież niejednokrotnie zapewnia się że, wystarczy wytrzymać na danej diecie zaledwie tydzień, czy też miesiąc, aby wyglądać jak modelka z wybiegu. Niestety nie istnieje żadna skuteczna dieta „cud”, która w naturalny i bezpieczny sposób mogłaby spowodować utratę tkanki tłuszczowej. Oczywiście bardzo często zdarza się, że po zastosowaniu jakiejś diety jednak udało się schudnąć, ale w niedługim czasie utracone kilogramy powracają z tzw. efektem jo-jo.

Jeśli naprawdę chcesz schudnąć i zależy Ci, aby efekt był długotrwały, to w tym momencie musisz odrzucić pomysł z zastosowaniem kolejnej diety. Istnieją jedynie trzy czynniki, które mogą pomóc Ci skutecznie i, co ważne na stałe pozbyć się zbędnych kilogramów. Mowa tutaj o spożywaniu regularnych posiłków, odpowiedniej aktywności fizycznej, a także zażywaniu naturalnych suplementów diety, które przyspieszą i zwiększą efekty.

Regularne posiłki

W ciągu całego dnia należy spożywać minimum pięć niewielkich posiłków. Ważne by odbywało się to w miarę o regularnych porach i odstępach nie większych niż trzy godziny. Nieregularne oraz niezbyt częste jedzenie prowadzi właśnie do odkładania się tkanki tłuszczowej. Jest to spowodowane tym, że organizm postrzega brak jedzenia jako zagrożenia i zaczyna magazynować zapasy.

Aktywność fizyczna

Wcale nie musisz od razu zapisywać się na siłownię, czy też zajęcia fitness. Na początku wystarczy nawet niewielka, ale regularna aktywność fizyczna m.in. codzienne spacery, bieganie, pływanie, jazda na rowerze. Najważniejsze jest jednak, aby dopasować rodzaj i intensywność ćwiczeń do Twoich fizycznych możliwości. Z czasem powinieneś zwiększać intensywność oraz urozmaicać swoje treningi. Pamiętaj, że każda aktywność fizyczna ma znaczenie np. wchodzenie po schodach, czy spacer i zabawy na podwórku z dziećmi.

Naturalne suplementy diety

Spożywanie dodatkowych wspomagaczy podczas procesu odchudzania ma sens tylko wtedy, gdy stosujemy wyłącznie w pełni naturalne suplementy diety i równocześnie dbamy o prawidłową dietę oraz aktywność fizyczną. Możemy być wtedy pewni, że ich działanie jest dla nas bezpieczne. Przykładem może być preparat African Mango, który w naturalny sposób zmniejsza apetyt (posiada w swoim składzie dużą zawartość błonnika), a także przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej. Suplementy mają za zadanie przyspieszyć oraz nieco ułatwić odchudzanie.

Dodaj komentarz